NÁŠ PŘÍBĚH

Můžeme s klidným svědomím říci, že jsme nikdy nepřebírali pivovar v Březnici u Příbrami s cílem inkasovat pro sebe z jeho vlastnictví zisk. Byl to genius loci zámeckého pivovaru, který nás o tom přesvědčil.

Třeba v podobě opravené kulturní památky, kde vedle sebe, v symbióze, působí ziskový i neziskový podnik, respektive kde není nezisková činnost neustále závislá pouze na grantech, ale kde na ni do budoucna přispívá výroba piva.

 

Nadační pivovar Herold

Prvním krokem k uskutečnění této myšlenky je vznik Modré Nadace a v souvislosti s ní i projektu „Nadační pivovar Herold". Proč jsme zvolili tento název? I když nadační projekt přímo nesouvisí s výrobou piva, neboť prostory k ní už nejsou využívány, budovy jsou nedílnou součástí historického areálu zámeckého pivovaru.

Cílem našich aktivit je revitalizace zcela těchto výjimečných budov průmyslové barokní architektury. Chceme tyto jedinečné stavby otevřít veřejnosti, místním komunitám a neziskovým aktivitám. Ty bychom rádi zajišťovali jak v režii Modré nadace, tak i ve spojení s jinými neziskovými subjekty.

Přidáš se?

Modrá nadace, do které byla vložena většina akcií pivovaru Herold Březnice, by měla dlouhodobě zajistit fungování těchto projektů. Rádi přivítáme partnery, které stejně jako nás genius loci historických barokních budov osloví a budou v nich chtít realizovat svoje sny, které souzní s myšlenkou celého projektu.

I když by financování včetně záchrany památek měl do budoucna zajistit například dotace na obnovu památek či zisk z pivovarské výroby, neobejdeme se především v počáteční fázi bez další zdrojů. Pomoci můžete nadaci jak formou dárcovství v rámci veřejné sbírky (transparentní účet 115-5460830227/0100), tak třeba tím, že budete ochotni věnovat společné práci část svého času, schopností, zkušeností a kontaktů.

Jednou z podpůrných aktivit je i naše nadační pivo, které čepují spřízněné hospody a z něhož jde výnos přímo do nadace. Pokud jste majiteli restaurace či třeba organizátoři různých akcí a naše snažení vás zaujalo, ozvěte se. My vám rádi nadační pivo dodáme. Pokud ne, tak si ho dejte. V tomto případě totiž

pitím piva pomáháte.

Na zdraví!

Bullerbyn

​Tým Bullerbynu - komunitního pubu na pražských Vinohradech

"Za Bullerbyn nás těší, že vstřícnost a lidskost, kterou jsme při spolupráci s pivovarem Herold od začátku pociťovali. Nyní vpisuje i do jeho poslání zachraňovat a vytvářet hodnoty namísto prostého profitu. A to aniž by pro něj byla dobročinnost pouhou marketingovou strategií, jak dnes bývá smutnou praxí.” 

"

"

Podpořili nás

Tito všichni se s námi spojili a pomohli nám. Někdo penězi či službou, někdo intelektem, někdo rukama. Budeme rádi, když nám pomůžete i vy. Hledáme prostředky na financování dílčích konkrétních částí projektu, přivítáme přímou osobní podporu, pomoc na místě zapojením do dobrovolnických aktivit či poskytnutí know-how či služeb. Pokud Vás náš projekt zaujal, neváhejte nás kontaktovat.

Marianna Cimburová

Kulturní festival a nezávislé sdružení Deziluze

 

,,Herold nám pomohl v úplných začátcích, především důvěrou, kterou do nás, sedmnáctiletých studentů, vkládal. I díky tomu jsme mohli rozjet festival, stvořit Deziluzi. Dal nám pocit, že to, co děláme, má smysl a máme v tom pokračovat. Teď je čas na nás, abychom pomohli tam, kde je potřeba. Nemáme peníze. Ale máme motivaci, odhodlání, elán, chuť něco tvořit a vděk. Chceme, aby Modrá nadace dala nový život nádherné historické budově zámeckého pivovaru i smysluplným projektům, které v ní vzniknou."

"

"

Hana Potměšilová

Sdružení Revenium pomáhající lidem se zdravotním postižením v zaměstnání či podnikání

 

„Nejdříve mne nadchli lidé, kteří se rozhodli obnovit tradici Heroldu. Když jsem se poprvé vydala do areálu pivovaru, málem mi spadla čelist. Nad úchvatný barokním areálem a zároveň stavem, ve kterém se nachází. A proto s heslem "pivo z Březnice chutná nejvíce", který je z mé hlavy a za kterým si stojím, jsem se rozhodla šílenému nápadu na obnovu této skvostné památky pomáhat.“

"

"

Zapojimse.cz

projekt sdružení Byznys pro Společnost

V rámci projektu zapojimse.cz, který organizuje Byznys pro společnost, přijeli pomoc manažeři i zaměstnanci společnosti ČEZ a Billa. Odvedli velký kus práce při vyklizení budov a jejich přípravy na rekonstrukci. Spolupráce s platformou Byznysem pro společnost,  jejíž činnost je pro CSR aktivity a neziskové subjekty velmi přínosná, i nadále pokračuje.

Nadace O2

Díky příspěvku Nadace O2 se podařilo rekonstruovat smírčí kříž v obvodobé zdi pivovaru. Součástí obnovy bylo i umístění informační tabule.

Nadační fond pro Březnici

Velmi si ceníme pomoci Nadačního fondu pro Březnici, který poskytl příspěvek na restaurování aliančního erbu na průčelí historické budovy zámeckého pivovaru.

Robert Janča

Člověk s vizí, milovník značek a tvůrce hvězd

 

Motto Roberta je: „Ten nejcennější kapitál je skrytý v lidech“. Jeho pomoc to dokazuje. Spolupracuje s námi nejen na základě svých zkušeností a intelektu, ale v rámci dobrovolnických dní i rukama  A má rád pivo. “Hospoda je jako kostel a pivo je důkaz, že nás Bůh miluje a chce nás vidět šťastné”, říká.

"

"

MÚ Březnice

Město Březnice nám pomáhá průběžně. Můžeme zmínit třeba spolufinancování oprav historických budov či poskytnutí prostor v březnické Jezuitské koleji na výstavu „Příběh pivovaru“.

LMC

Společnost provozující mj. portály jobs.cz, prace.cz, pracezarohem.cz a teamio.cz

Díky vstřícnosti LMC můžeme využívat jejich programu pro neziskové organizace. V případě potřeby shánět přes portály jobs.czprace.cz či pracezarohem.cz za symbolickou cenu naše nové kolegy.

Juraj Kusy

Juraj je tvůrce veškeré grafiky a designu našeho projektu. „Spojení nadace a pivovaru, které je prvním podobným projektem svého druhu, mě velmi oslovilo. A to nejen kvůli tomu, že Herold je na čepu v mém oblíbeném podniku. Cíle nadačního pivovaru, tedy zachránit a otevřít veřejnosti historické barokní budovy, jsou smysluplné a jsem rád, že mohu být u toho a spolupracovat na vizuální komunikaci projektu,” říká.

ing. arch. Václav Eger

Václavu Egerovi velmi děkujeme za zaměření prostor a zhotovení architektonického návrhu. Je nezbytný pro nové využití a zpřístupnění historických budov, s čímž souvisí mj. jejich oddělení od samotné výroby piva.

© 2018 Nadační Pivovar Herold

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now